Daniel 14 czerwca 2022

Krystyna Kurczab-Riedlich to jedna z najbardziej utalentowanych polskich reportażystek. Autorka spędziła wiele lat w Rosji, tak więc wiele z jej reportaży dotyczy właśnie tego kraju. Za jej najlepszą książkę uznaje się dotychczas reportaż pod tytułem Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, który skupia się na życiu i dojściu do władzy Władimira Putina. Kogo zadowoli ta literatura faktu? Jakie fakty na temat życia rosyjskiego prezydenta w niej znajdziemy?

Rosyjska polityka

Autorka dużo uwagi poświęca rozumieniu polityki przez Rosjan. Po dość szczegółowym, ale angażującym wstępie przenosimy się do czasów dzieciństwa Władimira Putina. Krystyna Kurczab-Riedlich przygląda się dorastającemu Władimirowi oraz na podstawie uzyskanych od jego rówieśników informacji, próbuje nakreślić złożony portret psychologiczny jego osoby. Już wtedy Putin sprawiał wrażenie osoby charyzmatycznej, silnej, nieznoszącej sprzeciwu. Jeśli coś sobie postanowił, to musiało zostać prędzej czy później zrealizowane. WoWa, Wołodia, Władimir. tajemnice rosji putina (tanio kupisz tutaj) to przerażająca, ale jednocześnie fascynująca opowieść o dążeniu do władzy za wszelką cenę. Krystyna Kurczab-Riedlich pisze jasno i konkretnie, ale w jej tekście dużo jest ciekawostek oraz dotąd szerzej nieznanych informacji na temat dzieciństwa i dorastania Władimira Putina.

Kim jest przywódca Rosji?

Książka polskiej reportażystki to jedna z najlepszych opowieści ostatnich lat, które wpisują się w gatunek literatury faktu. Autorka swoją najbardziej znaną książkę tworzyła przez kilkanaście lat, starannie gromadząc notatki oraz informacje na temat wydarzeń, które nie były dostępne dla opinii publicznej. Profesjonalizm pisarki budzi podziw, tym bardziej że ten reportaż został wydany już w 2016 roku, a przewidział większość przyszłych wydarzeń geopolitycznych na mapie Europy. To idealna książka dla miłośników długich, treściwych i kompetentnych reportaży.